Sklepy

Sklepy

W Polsce najbardziej popularnym miejscem zakupów są obecnie duże centra handlowe, w których znajdują się nie tylko sklepy oferujące ubrania, ale także innego rodzaju produkty, na przykład kosmetyki, obuwie, biżuterię czy elementy wystroju wnętrz. Ponadto w centrach handlowych są bary, restauracje i kawiarnie, w których można dobrze zjeść i zrobić sobie przerwę podczas zakupów lub po prostu spotkać się z przyjaciółkami. Co zatem dzieje się z małymi butikami? Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku małych osiedlowych sklepów spożywczych. Gdy w Polsce rozpoczęto budowę wielu supermarketów, małe osiedlowe sklepy spożywcze straciły klientów.

Wielu sprzedawców musiało zakończyć działalność gospodarczą. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku butików. Rzecz jasna w mniejszych miasteczkach, w których nie ma żadnych centrów handlowych, sklepy z ubraniami być może mają klientów, jednak nie jest to dość pewne, ponieważ większość osób woli robić zakupy w centrum handlowym w pobliskim mieście. Obecnie w centrach handlowych robienie zakupów jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż w małych sklepach. W małych butikach zazwyczaj jest niewielki wybór jeśli chodzi o ubrania. Ponadto jakość ubrań jest niezbyt wysoka. W mniejszych sklepach być może są niższe ceny, ale produkty wcale nie są tak atrakcyjne. Co innego jest w centrach handlowych. W centrum handlowym jest skupionych kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt sklepów, które oferują o wiele więcej produktów. Niektóre sklepy oferują jednocześnie bieliznę, ubrania i dodatki.

Inne znowu oferują tylko bieliznę, ale za to lepszej jakości. Jedynym minusem centrów handlowych jest to, że cena produktów jest o wiele większa, co jest związane z wyższą marżą narzucaną przez sklepy. Nie zmienia to jednak faktu, że w centrach handlowym o wiele łatwiej o zniżki i promocje zarówno dla stałych klientów, jak i tych nowych. Ponadto w przypadku centrów handlowych zakupy można zrobić w jednym miejscu, zatem jest to o wiele bardziej komfortowe i pozwala zaoszczędzić trochę czasu.

Podobne artykuły
Zegarki firmy Tissot

Zegarki firmy Tissot

Regiony, jakie łączą się z produkcją zegarków to Szwajcaria, Japonia, kraje minionego ZSRR i ...
Mały i funkcjonalny

Mały i funkcjonalny

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach są rozbudowane do granic możliwości. Tak się ...
Jak zrobić nowoczesny ogródek?

Jak zrobić nowoczesny ogródek?

Nowoczesne miejskie ogródki to przede wszystkim skalniaki, oczka wodne, fontanny, krzewy i ...